Facebook Pixel

10 października, to data, która ma dla nas symboliczne znaczenie. 10 października, dzień, w którym Olga Tokarczuk została ogłoszona laureatką literackiej Nagrody Nobla.

Ikona literatury, a przy tym niezwykła kobieta, szanująca wolność innych i niezachwianie kierująca się swoimi przekonaniami.

Miły Duch to znacznie więcej niż kolejna marka modowa. To symbol pragnienia jednej kobiety, aby docenić pracę innych kobiet, utalentowanych eksperckich dłoni, które pracują na zapleczach warsztatów krawieckich i posiadają cenny dar, jednak często nie są dostatecznie doceniane.

Marka jest również wizytówką znakomitego polskiego know-how, które do tej pory było wykorzystywane jedynie do tworzenia ubrań z myślą o francuskich kobietach, nie o polskich.

Wreszcie, marka reprezentuje najbardziej wyzwolony element kobiecej garderoby, symbol emancypacji, naszego codziennego towarzysza: spodnie.

Miły Duch ucieleśnia najpiękniejszą z filozofii, najpiękniejszego z duchów: ducha wspólnoty kobiet.

Dziś, zamiast wielkiego otwarcia, pragniemy zdradzić Wam jeden z sekretów naszego procesu twórczego: nasze inspiracje. Nazywały się Colette, Georges Sand, Charlotte Perriand, Katharine Hepburn… Te wyjątkowe kobiety sprawiły, że męska garderoba stała się uosobieniem elegancji, czerpiąc z ich wewnętrznej siły oraz niezwykłego uroku, bez utraty swojej naturalnej kobiecości. Te kobiety dały nam inspirację, której potrzebowałyśmy, do stworzenia naszych spodni.

Spodnie Miły Duch są owocem połączenia tkanin zapożyczonych z męskiego krawiectwa oraz charakterystycznych elementów męskich garniturów, uzupełnionych naszym know-how i krawiecką doskonałością. Rozszyfrowałyśmy każdy szczegół. Zwróć uwagę na to, jak układa się materiał, drapowania i plisy. Detale konstrukcyjne stały się językiem, w którym wyraziłyśmy kształty, linie i wykończenia…

Zachowałyśmy w naszych spodniach to, co najważniejsze z męskiej garderoby, dodając im kobiecości i delikatności poprzez paletę kolorów obejmującą beże, szałwie i antracyt.

To wszystko, aby siła i delikatność mogły współistnieć w harmonijnym dialogu. Esencja wczesnego feminizmu zamknięta w naszych pierwszych kreacjach.

Ekskluzywna, limitowana kolekcja, którą zaprojektowałyśmy, abyś czuła się dobrze i pięknie.

To tutaj zaczyna się historia, kiedy to, co było tylko projektem, staje się ruchem samym w sobie.

Link do kolekcji

Devise / Waluta
Złoty polski
Euro